Judėjimas, prasidėjęs nuo 1938 m. Paryžiuje, turi sukaupęs didelę dvasinę ir organizacinę patirtį, liudijančią veiklos principų veiksmingumą bei universalumą kultūriniu požiūriu. Sukurta judėjimo vadyba integruoja įvairių šalių komandas ir leidžia pasijausti visos didelės bendruomenės nariais, suteikia galimybę pasiimti šio judėjimo sukauptus dvasinius turtus: per eilę metų rengtą medžiagą  porų santykių tobulinimui, bendrystei, tikėjimui stiprinti, bendruomenių (komandų) kūrimui ir stiprinimui, dvasiniam jų palydėjimui ir kita, kas leidžia labiau suprasti Dievo meilę ir ją ištobulinti santuokoje.

Į Lietuvą pirmąją komandą subūrė Rimvydas ir Claire Bačkiai 2000 m. atvykdami gyventi į Vilnių iš Prancūzijos. Lietuvoje šiuo metu veikia 13 komandų: Vilniuje, Kaune, Ukmergėje, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. 4 iš jų yra palydėjimo laikotarpyje, t.y. renkasi pirmus metus.

Jau 15 metų veikiantis Judėjimas Lietuvoje pamažu tampa žinomas Lietuvos katalikiškajai bendruomenei. Apie judėjimą buvo išspausdintas T. Vilucko straipsnis internetiniame dienraštyje www.bernardinai.lt. Buvo transliuota keletas laidų per Marijos radiją (dalyvavo Rimvydas Bačkis, Vytautas ir Jurgita Saliniai, Dainius ir Vaidilė Šumskai ir kt.). Judėjimas buvo pristatytas Prienų ir Marijampolės dekanato bendruomenėms švenčiant šeimadienius, Kauno dekanato kunigams, Lietuvos vyskupams.