Dievo Motinos komandų 2023 metų stovykla

Su Dievo Šlove ir gausiomis malonėmis, liepos 6-9 dienomis „praūžė” pirmoji Dievo Motinos komandų stovykla-formacija. Jau keletą metų buvo daug svajota, kalbėta…ir štai žodis tapo kūnu 🙂

Stovykla vyko Alytaus raj., šalia Alovės ežero, gamtos apsuptoje, nuostabioje Genutės sodyboje. Pirmosios stovyklos tema – tikėjimo perdavimas. Šią tema puikiai papildė ir vedė eilutė iš mums gerai žinomos Magnificat maldos, Luko evangelijos – „Jis maloningas iš kartos į kartą tiems, kurie jo klauso” (Lk 1, 50). Kad neliktume tik su eilute, temos vystymui buvo pakviesti lektoriai – Nijolė Teresė Lioblkienė ir Vincentas Vobolevičius, bei sutuoktiniai Lina ir Romualdas Braukylos.

Šiais metais stovykloje dalyvavo 19 DMK šeimų – iš Vilniaus, Kauno, Alytaus, Liuksemburgo, Marijampolės, Panevėžio. Dievas lydėjo šeimas visos stovyklos metu, buvo palaimintas laikas visiems, o ypatingai jautėme Dievo artumą, nes greta visą stovyklą su mumis dalyvavo ir nuostabusis-ištikimasis Dievo tarnas kunigas Severinas Holocher OFM.

Stovykloje kiekvieną dieną turėjome maldos laiką, šv. Mišias ir gailestingumo valandą. Dvi dienas šv. Mišias aukojo prie stovyklos prisijungę DMK kunigai: vyskupas Saulius Bužauskas ir arkivyskupas Kęstutis Kėvalas.

Vieną vakarą šeimos išgyveno bendrystę nedidelio piligriminio žygio metu iki šalimais esančios sodybos. Viena Alytaus DMK komandos šeimų kvietė mus visus švęsti jų pačių rankomis padirbto koplystulpio pašventinimo.

Tradiciškai stovyklos metu vyko Susitaikinimo vakaras, po kurio kvietėme šeimas švęsti paauglių organizuojamoje diskotekoje.

Stovykla buvo pilna ne tik bendrų susitikimų, žaidimų, šokių ir kitų dalykų, tačiau tai buvo puikus laikas išgyventi bendrystę, pabūti kartu su Dievu. Iki sutikimo kitais metais 🙂 

Stovyklos nuotraukos Donatos Bertašienės ir Aurento Grubinsko.